0212 569 52 18 - Gsm 0533 697 54 50 info@tasdizaynmodelleri.com

Sedef Düğme Satışı

Sedef Düğme-Sedef Düğme Fiyat- Sedef Düğme Modelleri-Hakiki Sedef Düğme- Sedef Düğme Renkler

Toptan Sedef Düğme Satışımız vardır.Perakende Sedef Düğme Satışımız vardır.Türkiye’nin Her yerine  gönderimimiz vardır

Sedef düğme fiyatları ve Sedef düğme modelleri Sedef Düğme renkleri için bizi arayın.

Sedef düğme seçerken sedef ile inci arasındaki fark ufak olduğunu unutmayın.Sedef yüzeye paralel olarak dizilen ufak kalsiyum karbonat levhacıklarından ibarettir. Bunların tabakaları ile birlikte kabuğa sağlamlık kazandıran esnek biyopolimer tabakaları da vardır. İncide kalsiyum karbonat levhacıkları, inci özüne dönüşen parçacığa karşı dikey ve ışınsal olarak yerleştirilmiştir.

Sedefi oluşturan deniz hayvanına göre sedefin rengi koyu renkten beyaza kadar değişebilir.

Moda ve sedef düğme

Moda çevreleri Sedef Düğme kullanılmasına gereken dikkati ayırıyor. İnce ipek, elbise, bluz ve gömleklerine özel çehre ve güzellik kazandıran bu düğmelerin sayısız varyantları var. Giyime eşsizlik ve ruh veren Sedef Düğme kıymetli süsleri gereksiz kılan etkili bir aksesuar haline gelir.

Görülür şeklide işlenmiş daha kalın Sedef Düğme ve işlenmemiş midyeden ufak parçacığı gibi görünen sedef düğme eşit derecede beğenilir.

İtalya’daki Düğme Müzesinde 18. Yüzyıldan beri muhafaza edilen mükemmel sedef düğme modelleri var. Dünyanın en büyük müzelerinde periyodik olarak düzenlenen sergilerde ufacık sedef düğmenin insan düşüncelerinde asırlarca aldığı önemli yeri izleyebilirsiniz.

Üretim

Midye kabuklarından ele edilen sedef günümüzde genellikle Filipinler ve Japonya’dan geliyor.

Sedef düğme üretim teknolojisi kadim zanaatlar ile hiçbir ilişkisi yoktur. Çağdaş teknik imkânları sayesinde sedef düğme ucuz ve kolayca erişilebilir. Aynı zamanda doğal ve göz alıcı güzelliği doğal kökenli malzeme ve dokuların maksimum kullanılması eğilimine tamamen uygundur.

Genellikle düğmenin yüz tarafı daha açık, arka tarafı ise daha koyu renkli ve midyenin düzgünsüzlükleri korumaktadır. Çağdaş sedef düğme kolayca kırılmaz ve bir veya iki düğmenin bozulması nedeniyle giyim görünüşünü değiştirmek zorunda bırakmaz sizi.

WhatsApp WhatsApp Bilgi
Bizi Arayın
Yol Tarifi